Wydarzenia
szkolenie i warsztaty on-line: Notyfikacja do bazy danych (SCIP) wyrobów zawierających substancje wzbudzające szczególnie duże obawy (SVHC)
Szczegóły wydarzenia
Data wydarzenia | 03.09.2021 |
Data zakończenia | 03.09.2021 |
03.09.2021 | |
Cena regularna | 590.00 PLN |
Lokalizacja | ON-LINE |
Załączniki | formularz zgloszeniowy 3 wrzenia 2021 szkolenie online SCIP.docx |
Koszt uczestnictwa:
590 PLN netto + 23% VAT
szkolenie i warsztaty on-line
Notyfikacja do bazy danych (SCIP) wyrobów zawierających substancje wzbudzające szczególnie duże obawy (SVHC).
Praktyczne aspekty realizacji obowiązków uczestników łańcucha dostaw.
3 września 2021r.
Szkolenie adresujemy do pracowników odpowiedzialnych za gospodarkę materiałową w zakładach produkcyjnych, przedsiębiorstwach importujących oraz wprowadzających wyroby na rynek, oraz w obrocie hurtowym.
W trakcie szkolenia przekazane zostaną podstawy prawne oraz praktyczne sposoby wywiązywania się z obowiązku notyfikacji do Europejskiej Agencji Chemikaliów wyrobów zawierających substancje wzbudzające szczególnie duże obawy.
Szkolenie ma charakter wykładowo-warsztatowy, przedstawione przykłady posłużą pogłębieniu wiedzy i nabyciu praktycznych umiejętności uczestników w zakresie przygotowywania dokumentacji wyrobu do zgłoszenia, jej weryfikacji i aktualizacji. W trakcie szkolenia bazować będziemy na przykładach podanych przez uczestników bądź przez prowadzącego szkolenie. Przedstawiony zostanie również sposób notyfikacji przez portal ECHA Cloud Services.
Program szkolenia
8.15-8.30 Logowanie uczestników
8.30-9.30 Podstawy prawne związane z obrotem chemikaliami na terenie Unii Europejskiej, rozporządzenie REACH.
9.30-10.15 Substancje SVHC i porównanie obowiązków dostawców wyrobów wynikające z art. 33 rozporządzenia REACH oraz art. 9(1)(i) dyrektywy WFD.
10.15-11.00 Baza danych SCIP i jej główne cele.
11.00-11.15 Przerwa
11.15-11.45 Dostawcy wyrobów zobowiązani do zgłoszenia wyrobów zawierających SVHC do bazy danych SCIP.
11.45-12.15 Wyroby objęte obowiązkiem zgłaszania do bazy danych SCIP, wykaz substancji SVHC, przykłady obliczania stężenia substancji SVHC.
12.15-13.00 Podstawowe wymagania w zakresie przekazywanych informacji, wprowadzanie danych w programie IUCLID 6 lub korzystanie z wersji programu w chmurze.
13.00-13.30 Sposób notyfikacji do bazy danych SCIP poprzez portal ECHA Submission Portal.
13.30-14.30 Dyskusja i omawianie problemów zgłoszonych przez uczestników. Indywidulane konsulatcje.
*możliwość zadawania pytań do 2 tygodni po szkoleniu
WARSZTATY ON-LINE:
• Każdy uczestnik łączy się przez internet za pomocą swojego komputera, tableta czy też telefonu. Wymagania: komputer, tablet czy telefon z dostępem do Internetu, mikrofon, kamera oraz ewentualnie słuchawki. Z doświadczenia rekomendujemy zestaw słuchawki plus mikrofon nawet ten zwykły do telefonu. Szczegóły organizacyjne z linkiem dostępu itd będą wysyłane dzień przed warsztatami.
• Uczestnicy w czasie rzeczywistym widzą i słyszą prowadzącego, mogą zadawać pytania i wyjaśniać wątpliwości na bieżąco. Prowadzący udostępnia na bieżąco swój ekran z prezentacją oraz ewentualnymi ćwiczeniami. Uczestnicy mogą rówież widzieć, słyszeć i rozmawiać miedzy sobą. s
Po odbytych warsztatach do każdego uczestnika zostanie wysłany certyfikat w formie elektronicznej. Jeśli jednak ktoś bedzie potrzebował wersji papierowej, oczywiscie nie ma problemu też wyślemy.
Prowadzący: mgr inż. Dariusz Bucholc
Wykształcenie: Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej – specjalność chemia i technologia organiczna. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego – Studium Ekonomiczne dla Inżynierów. W 2009 roku ukończył studia podyplomowe w Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości Politechniki Krakowskiej w zakresie „Zarządzanie chemikaliami w przedsiębiorstwie ze szczególnym uwzględnieniem rozporządzenia REACH”. Umiejętność prowadzenia szkoleń doskonalił w Akademii Liderów w Łodzi. W 2011 ukończył kurs w ramach Szkoły Trenerów i Menedżerów oraz Doskonalenia Osobowości, specjalizacja – Specjalista ds. Szkoleń. W ciągu całej kariery zawodowej związany z przemysłem chemicznym. Z racji wykonywanych obowiązków zawodowych od 2002 roku zajmował się wdrażaniem postanowień wszelkich regulacji prawnych związanych z ochroną środowiska i obrotem chemikaliami w ramach działalności przedsiębiorstwa w branży chemicznej. W swojej codziennej pracy zajmuje się między innymi problematyką klasyfikacji i oznakowania substancji i mieszanin chemicznych oraz opracowaniem, weryfikacją oraz rozpowszechnianiem kart charakterystyki. Ponadto prowadzi działalność związaną z kompleksowym doradztwem technicznym w zakresie ochrony środowiska i obrotu chemikaliami. W ciągu kilku ostatnich lat prowadził szereg szkoleń z zakresu rozporządzeń REACH i CLP oraz warsztatów w zakresie opracowania kart charakterystyki,. Jako wykładowca ceniony jest za fachowość, szeroką wiedzę praktyczną oraz komunikatywny sposób prowadzenia zajęć.