Wydarzenia
szkolenie i warsztaty praktyczne on-line: Notyfikacja do bazy danych (SCIP)
Szczegóły wydarzenia
Data wydarzenia | 28.11.2023 |
Data zakończenia | 28.11.2023 |
28.11.2023 | |
Cena regularna | 890.00 PLN |
Lokalizacja | ON-LINE |
Załączniki | formularz zgloszeniowy 28 listopada 2023 szkolenie online SCIP.docx |
KOSZT UCZESTNICTWA
890PLN netto + 23% VAT
szkolenie i warsztaty praktyczne on-line
Notyfikacja do bazy danych (SCIP) wyrobów zawierających substancje wzbudzające szczególnie duże obawy (SVHC).
Praktyczne aspekty realizacji obowiązków uczestników łańcucha dostaw.
28 listopada 2023 r.
Szkolenie adresujemy do pracowników odpowiedzialnych za gospodarkę materiałową w zakładach produkcyjnych, przedsiębiorstwach importujących oraz wprowadzających wyroby na rynek oraz w obrocie hurtowym.
W trakcie szkolenia przekazane zostaną podstawy prawne oraz praktyczne sposoby wywiązywania się z obowiązku notyfikacji do Europejskiej Agencji Chemikaliów wyrobów zawierających substancje wzbudzające szczególnie duże obawy.
Szkolenie ma charakter wykładowo-warsztatowy, przedstawione przykłady posłużą pogłębieniu wiedzy i nabyciu praktycznych umiejętności uczestników w zakresie przygotowywania dokumentacji wyrobu do zgłoszenia, jej weryfikacji i aktualizacji. W trakcie szkolenia bazować będziemy na przykładach podanych przez uczestników bądź przez prowadzącego szkolenie. Przedstawiony zostanie również sposób notyfikacji przez portal ECHA Cloud Services.
Program szkolenia
8.00-8.30 Logowanie uczestników
8.30-9.00 Podstawy prawne związane z obrotem chemikaliami na terenie Unii Europejskiej, rozporządzenie REACH.
9.00-9.45 Substancje SVHC i porównanie obowiązków dostawców wyrobów wynikające z art. 33 rozporządzenia REACH oraz art. 9(1)(i) dyrektywy WFD.
9.45-10.15 Baza danych SCIP i jej główne cele.
10.15-10.30 Przerwa
10.30-10.45 Dostawcy wyrobów zobowiązani do zgłoszenia wyrobów zawierających SVHC do bazy danych SCIP.
10.45-11.15 Wyroby objęte obowiązkiem zgłaszania do bazy danych SCIP, wykaz substancji SVHC, przykłady obliczania stężenia substancji SVHC.
11.15-11.45 Podstawowe wymagania w zakresie przekazywanych informacji, wprowadzanie danych w programie IUCLID 6 lub korzystanie z wersji programu w chmurze.
11.45-12.30 Sposób notyfikacji do bazy danych SCIP poprzez portal ECHA Submission Portal.
12.30-13.15 Dyskusja i omawianie problemów zgłoszonych przez uczestników, indywidulane konsulatcje.
13.15-13.30 Podsumowanie i zakończenie spotkania.
*Możliwość zadawania pytań do 3 tygodni po spotkaniu. Pytania dotyczące tylko zakresu odbytego spotkania
Prowadzący: mgr inż. Dariusz Bucholc
Wykształcenie: Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej – specjalność chemia i technologia organiczna. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego – Studium Ekonomiczne dla Inżynierów. W 2009 roku ukończył studia podyplomowe w Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości Politechniki Krakowskiej w zakresie „Zarządzanie chemikaliami w przedsiębiorstwie ze szczególnym uwzględnieniem rozporządzenia REACH”. Umiejętność prowadzenia szkoleń doskonalił w Akademii Liderów w Łodzi. W 2011 ukończył kurs w ramach Szkoły Trenerów i Menedżerów oraz Doskonalenia Osobowości, specjalizacja – Specjalista ds. Szkoleń. W ciągu całej kariery zawodowej związany z przemysłem chemicznym. Z racji wykonywanych obowiązków zawodowych od 2002 roku zajmował się wdrażaniem postanowień wszelkich regulacji prawnych związanych z ochroną środowiska i obrotem chemikaliami w ramach działalności przedsiębiorstwa w branży chemicznej. W swojej codziennej pracy zajmuje się między innymi problematyką klasyfikacji i oznakowania substancji i mieszanin chemicznych oraz opracowaniem, weryfikacją oraz rozpowszechnianiem kart charakterystyki. Ponadto prowadzi działalność związaną z kompleksowym doradztwem technicznym w zakresie ochrony środowiska i obrotu chemikaliami. W ciągu kilku ostatnich lat prowadził szereg szkoleń z zakresu rozporządzeń REACH i CLP oraz warsztatów w zakresie opracowania kart charakterystyki,. Jako wykładowca ceniony jest za fachowość, szeroką wiedzę praktyczną oraz komunikatywny sposób prowadzenia zajęć.